Copyright © 2012-2020 Anglicke-skolky-praha.cz | Registrace do katalogu
anglické školky Praha 1Pididomek
Za jednou řekou, Jindřišskou věží a Jeruzalémskou synagogou se nachází pohádkový Pididomek. Je to pěkné, bězpečné a inspirativním prostředí s malým dvorkem. Malým človíčkům (ve věku od 1,5 roku do 4 let) je tu poskytována vnímavá péče zkušených vychovatelek a kreativní program. V Pididomku se mluví česky a přirozeně se do běžného dne zapojuje angličtina. Chcete-li, aby bylo Vaše dítě vedeno k tomu, aby se z něj stal samostatný pidirytíř nebo samostatná pidiprincezna, co se ve světě neztratí, pak jste na správném místě.

Provozujeme nejen jesle, ale také mateřskou školu.
Využijte slevy a výhody
Při zápisu k pravidelné docházce týden zdarma ve školce!
Kontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Pštrossova 1508/35
Praha 1 - Nové Město

Po - Pá 8 - 17:30 hod.
Otevírací dobu je možné individuálně přizpůsobit.

Pididomek anglické školceProgram
Program zabezpečuje dodržování denního režimu, do kterého patří střídání aktivit a odpočinku, zdravé stravování, pitný režim a pobyt dětí venku. Scházíme se ráno od osmi do devíti hodin. Na to navazujeme podle dne kroužkem angličtiny s rodilým mluvčím nebo jógy, tvořením, učením se říkánek, zpíváním nebo povídáním si v kruhu. V zimě s dětmi pravidelně navštěvujeme solnou jeskyni pro posílení imunity a na jaře plavání pro tříleťáky. Organizujeme divadélka, koncerty pro děti, focení a občas podnikáme výlety. Již jsme navštívili Toulcův dvůr, Jindřišskou věž nebo Zbraslavskou minizoo.

Protože děti potřebují každý den pobyt venku, po dopolední svačince následuje pravidelná procházka na hlídané multifunkční dětské hřiště, od které nás může odradit jen nepřízeň počasí. Bezpečnost dětí na procházce je zajištěna tím, že děti mají reflexní vesty a chodí společně připnuté k provázku až k hřišti. Využíváme také vlastní uzavřený dvorek vybavený klouzačkou a domečkem na hraní. Po procházce následuje zdravý oběd od Bioney a potom odpočinek. Odpoledne je prostor pro volnočasové aktivity, hry nebo pobyt na dvorku až do vyzvednutí dětí.
anglických školek Nové MěstoVzdělávání
Při vzdělávání klademe důraz na respekt k dítěti a jeho potřebám. Náš program zapojuje hru, kreativitu a pohyb. Záleží nám na tom, aby děti pouze pasivně nepřejímali informace z okolí, ale aby se do činností přirozeně zapojovali a tím intuitivně rozvíjeli svoje dovednosti. Vzdělávací činnosti jsou přizpůsobeny věku dětí a jsou rozděleny do tématických celků stejně jako ve státních mateřských školkách podle období nebo zájmů - měsíc knihy, barvy podzimu, moje rodina, povolání a další. Umíme citlivě skloubit aktivity menších dvouletých dětí s
aktivitami vyspělejších tříleťáků.
anglickými školkami Praha 1Kroužky
Chceme v dětech rozvíjet fyzické a jazykové dovednosti, proto se během týden se střídají

bloky kroužků:

Angličtina pro nejmenší - s pomocí maňásků se děti učí základní slovíčka, která si procvičují formou hry. Začleňování anglického jazyka mimo to probíhá přirozeně během každodenních činností.

Jóga - děti se hravou a přátelskou formou seznamují s dechovým cvičením a jednoduchými pozicemi. Kroužek obsahuje i dynamické prvky jako je opičí dráha, skákání apod.

Pohybový kroužek s tanečky - je otevřen i pro děti z ostatních školek po skončení běžného provozního dne.
anglické školkyProstředí
Poloha v blízkosti Jindřišské ulice přináší rodičům pracujícím v centru Prahy výhodu ve snadné dostupnosti. Pididomek je umístěn v klidné ulici, ve které sídlí další vzdělávací instituce. Nejbližší dětské hřiště ve Vrchlických sadech se od nás nachází jen pár kroků. Navíc můžeme využít vlastní dvorek.

Při zařizování interiéru dětského studia jsme kladli důraz na dodržení hygienických, bezpečnostních a protipožárních norem, a zároveň na vytvoření příjemného prostředí, do kterého se děti budou rády vracet. Školka je vybavena ergonomický nábytkem, který dětem zaručuje přehledné řešení prostoru pro práci, hru a odpočinek, logické a přehledné uspořádání pomůcek a hraček. Kromě klasických hraček a materiálů využíváme montessori pomůcky, které pomáhají přirozeně rozvíjet pomocí zapojení smyslů (např. montessori kartičky, růžová věž, dřevěné vkládačky a kouzelný písek na rozvoj jemné motoriky).

Naše zázemí poskytuje dětem uspokojení základních potřeb jako je zdravé stravování, pohyb a odpočinek. Děti vedeme k přijímání správných
hygienických návyků a společenských pravidel. Ty nejmenší caparti mají k dispozici nočníky a přebalovací pult, větší už zvládají používat záchudky. Spolupracujeme s rodiči při přechodu od plín.
Pididomek anglickým školkámPersonál
Pididomek pohodlně pojme 12 dětí. Práce v menších skupinkách umožňuje přistupovat individuálně k osobnosti každého dítěte a zároveň rozvíjet jeho komunikační schopnosti při společných hrách s ostatními dětmi. Na každých 5-6 dětí je k dispozici jedna vychovatelka. Víme dobře, že kvalitní vzdělávací program nemá velký význam bez kvalitních lidí. Základem naší skvělé atmosféry je fungující komunikace a sehraný tým. Dbáme na to, aby měl náš tým potřebnou dávku nadšení pro práci s dětmi, odbornou kvalifikaci a praxi. S rodiči aktivně komunikujeme a zasíláme pravidelné newslettery.