Copyright © 2012-2024 Anglicke-skolky-praha.cz | Registrace do katalogu
anglické školky Praha 10Happy Point - Křeslička
Křeslička je první Happy Point mateřská škola v České republice se zaměřením na sport. Nabízí bezstresové a zároveň bezpečné prostředí. Naše idea spojuje kvalitní výukový program (včetně přirozené výuky anglického jazyka) s příslovím „ve zdravém těle, zdravý duch“. Vedeme děti ke zdravému životnímu stylu již od útlého věku, a to nenásilnou formou pomocí pohybových aktivit, které jsou rozřazeny do tzv. sportovních měsíců. Díky tomu mají děti možnost se seznámit v průběhu roku s různými druhy sportu, které jsou zaměřeny především na rozvoj pohybových dovedností a sportovních schopností, a jsou přizpůsobeny jejich možnostem. Součástí našeho programu je zdravé bio stravování, s možností volby běžné či vegetariánské stravy. Jsou u nás vítány děti ve věku od jednoho do šesti let. Výhodou je, že děti při přechodu z jeslí do mateřské školy zůstávají v již známém prostředí a výukový program plynule navazuje, čímž se stává efektivnějším. I přes tuto symbiózu jeslí s mateřskou školkou nabízíme výuku v malých skupinkách, které zajištují pro Vaše nejmilejší tolik pozornosti, kolik potřebují. Kapacita Křesličky je omezena na 18 dětí a maximální počet v jedné skupině nepřekračuje počet devíti dětí. Na vaše děti čeká spousta radosti, smíchu, poznání a pohybu. Přijďte se k nám podívat, vy i vaše děti jste vítáni!
Happy Point - KřesličkaKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Na rovině 106/5
Praha 10 - Křeslice

Po - Pá 7:00 - 18:00 hod.

Facebook
Happy Point - Křeslička anglickou školkuDenní program
7:00 – 8:30 příchody dětí / angličtina hrou
8:30 – 9:00 Komunikativní kroužek, TV chvilka (joga, taneční průprava, zdravotní cvičení, rozvoj dovedností a myšlení)
9:00 – 9:20 Svačinka / hygiena
9:20 – 11:00 Řízená činnost (VV, pracovní činnosti, předškolní příprava, rozvoj dovedností a myšlení) Činnost probíhá ve třídě či venku
11:00 – 11:30 Sportovní aktivita / dle aktuálního měsíčního plánu
11:30 – 12:00 Oběd / hygiena
12:00 – 12:30 Vyzvedávání dětí ze školky
12:30 – 14:00 Odpočinek, relaxace, klidové činnosti
14:00 – 14:30 Volná hra, činnost dle výběru dětí
14:30 – 15:00 Svačina
15:00 – 18:00 Pobyt na zahradě, kroužky, odchody domů
anglické školce KřesliceAktivity
Sportovní programy
Sport obecně je hlavním zaměřením naší mateřské školky, a to převážně z toho důvodu, že pohybové aktivity jsou pro zdravý organismus nezbytné. U dětí chceme pomocí aktivních pohybových činností – kromě pozitivních účinků na jejich fyzickou kondici – vzbudit zájem o sport a zajistit, aby si k němu vybudovaly kladný vztah. Abychom docílili sportovní různorodosti, neboť v útlém věku není vhodné se zaměřovat jedním směrem, vytvořili jsme tématické sportovní měsíce. Každý z nich je věnován jinému sportu, který vede kvalifikovaný trenér. Děti přijdou s daným sportem do styku jak v praktické, tak i teoretické rovině. Toto celé za účelem rozvoje pohybových dovedností, sportovních schopností a znalostí, a možná i objevení vlastního talentu. Neučíme děti pouze fotbal, ale i píli, soustředění, ochotu překonávat překážky, brát sport jako zábavu, ochotu spolupracovat, ale i nést vlastní zodpovědnost.

Jóga
Jóga je součástí stálého programu školky. Děti se učí nejen základní jogínské pozice a později celé sestavy, které jsou prospěšné pro jejich zdraví, ale osvojují si i jak správné dýchání. Jóga obecně působí na celkové zklidnění a vyladění organismu, zlepšuje koncentraci, podporuje správné držení těla, zlepšuje krevní oběh, posiluje imunitní systém a působí pozitivně na zdraví celého organismu. Pravidelné cvičení jógy je jednou z cest k dosažení rovnoměrného rozvoje dítěte po stránce fyzické i psychické. Dětský svět je naplněn hrou, která přirozeně provází život každého dítěte. Proto jsou hry zařazovány i do výukových lekcí jógy. Jedná se o hry, které podporují sebevědomí dětí, učí je vzájemné toleranci, pomáhají jim zařadit se do kolektivu, uvědomit si hodnotu přátelství. Všechny pozice lektor provádí tak, aby byly pohodlné a přinášely dětem příjemné prožitky a radost.

Angličtina
„Angličtina v pohybu aneb angličtina pro nejmenší”. Angličtina je vedena lektorkou a probíhá přirozeně formou her, říkanek, písniček a také hraním divadelních příběhů. Cizí řeč vyjadřovaná pohybem nebo dramatizací, propojení nových slovíček s gesty, mimikou, výrazem, to vše rozvíjí paměť a přitom přináší dětem radost a odreagování. Při práci s dětmi vycházíme především z jejich prožitku – to, co je baví, si zapamatují a naučí se velmi snadno. Snažíme se, aby každá lekce děti zaujala a motivovala k přirozenému mluvení a myšlení v cizím jazyce.

Vzdělávání
Mateřská škola je vstupní bod do světa vzdělávání, a proto máme pro vaše ratolesti připravené příjemné prostředí s pozitivní atmosférou, které jim tento krok usnadní a zároveň nenásilnou formou ke vzdělávání buduje kladný postoj. V rámci vzdělávací koncepce děti učíme všemu, co přísluší znalostem a dovednostem jejich věku. Děti se rozvíjejí v mnoha oblastech. Mezi ty základní patří např. rozvoj řeči, motoriky, myšlení, paměti, matematiky nebo zaměřování pozornosti.

Ekologie a příroda
Ekologie a život v souladu s přírodou je snadný. Děti vedeme k poznávání a ochraně okolní přírody a všech jejích živlů. Získávají informace jak se chovat šetrně k přírodě a její zdrojům, a jak mohou samy přispět ke kvalitě životního prostředí ve svém okolí. Naše děti se aktivně podílí na kontaktu s potravinami skrze pěstování na vlastní zahradě, aby poznaly, odkud jídlo pochází, jak se pěstuje, sklízí a jak chutná. Pěstujeme především zeleninu, bylinky, saláty a keřové ovoce.
anglickou školkou Praha 10Kroužky
Zájmové kroužky jsou určené pro děti předškolního věku – od 4 do 6 let, probíhají v prostorách mateřské školy, na zahradě a v blízkém okolí.

Vaření & Pečení
Všichni známe větu „mami, tati, můžeme ti pomáhat vařit?“
Víme, jak náročné je toto dětem umožnit, a proto je tu pro vás nově otevřený kroužek pro děti předškolního věku
Nebojíme se nechat děti vážit, sypat, krájet, míchat a přitom zůstat v klidu pokud je jídlo rozsypáno všude okolo
Hotové lahůdky si děti vždy společně ochutnají, nebo odnesou domů


Návrhář
Oblékají se vaše děti „originálně“? Kombinují věci, které nejsou zcela běžné? Pak v nich třeba dřímá návrhářský talent a je čas přivést je k nám! Děti v kroužku tvoří originální kousky oblečení, botičky, tašky a doplňky.
Tvoří především dle svých vlastních představ a tak dostávají prostor pro rozvoj jejich jedinečné a autentické fantazie i stylu

Přírodovědec
Odhalujeme taje i zákonitosti přírody
Děti získávají informace o tom, jak funguje příroda, o rostlinné i zvířecí říši
Vytvářejí si pozitivní vztah ke svému okolí, vědí jak se chovat ke zvířátkům, jak o ně pečovat, a zároveň jak být šetrný k rostlinám a stromům. Dětí se učí, jak přírodu pozorovat a respektovat vše co k přírodě patří
Společně se vydáváme na vědecké výpravy a provádíme pokusy, které nám pomáhají pochopit koloběh života
anglické školkyStrava a pitný režim
Zdravá, vyvážená strava je obzvlášť důležitá pro správný vývoj dětí, které se aktivně věnují sportovním činnostem. Proto jsme pro vaše nejmilejší sestavili celodenní jídelníček na základě toho, co jejich tělo potřebuje. Lze volit mezi dvěma menu, a to buď vegetariánské, nebo masové. Obě se skládají z dopolední svačiny, polévky, hlavního jídla s přílohou v BIO kvalitě, popřípadě salátem, kompotem apod., záleží na typu pokrmu. Dále obsahují odpolední svačinu a v neposlední řadě je po celý den zajištěn pitný režim.
Happy Point - Křeslička anglickým školkámPersonál
Monika Dostálová – ředitelka
vystudovaná učitelka předškolní pedagogiky
“Od roku 1989 se věnuji práci s dětmi. Sama mám dvě děti – dceru a syna. Pracovala jsem jak ve státní, tak i v soukromé mateřské školce. Jelikož celý můj život provází sport a sama jsem ve školce vedla výuku plavání, bruslení, zaujal mě program MŠ Happy Point. Hezké prostředí bez stresu s individuálním přístupem, dostatkem pohybu a podnětu, je mi blízké. Proto jsem se stala součástí týmu této školky.”

Monika Dostálová vystudovala Pedagogickou školu v Praze. Její zaměření je výtvarná výchova a tvoření. Absolvovala nespočet školení a kurzů např: Výtvarné techniky v MŠ, Předškolní matematika dle metody Hejného, Malí šikulové, Canisterapie v MŠ, Korálkování a drátkování atd. Dále se podílela na přípravě a korenci časopisu ,,Učitelka MŠ.”

Lucie Procházková – učitelka
vystudovaná učitelka předškolní a mimoškolní pedagogiky
“Starání o děti u mne započalo asi v deseti letech, kdy jsem se ptala maminek ve vsi, kde jsem bydlela, jestli nechtějí pohlídat děti :). Mám ráda dětskou upřímnost, bezbřehou fantazii a umění radovat se z maličkostí. Líbí se mi a snažím se praktikovat výchovný směr Nevýchovy, kdy je dítě partner a společně se domlouváme.”

Souhlasím: „Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“

Lucie Procházková vystudovala Střední pedagogickou školu v Praze. Několik let se věnovala spinningu jako instruktorka, působila jako lektorka cvičení s dětmi a dodnes cvičí yogu pro děti. Mezi její koníčky patří sport (běh, cyklistika, yoga, fitness) hra na klavír a flétnu, deskové hry a práce ve školce. Od roku 2009 pracuje jako učitelka mateřské školy. Má dvě děti.

Kamila Dukátová – učitelka sportu
licencovaná trenérka, kvalifikovaná učitelka anglického jazyka
“Od svých 4 let hraji pozemní hokej a tak jsem odmala vyrůstala v kolektivu a sportovním prostředí. Před 5 lety jsem začala trénovat kategorii mini benjamínků U7 a zjistila jsem, že právě práce s dětmi je věc, která mě naplňuje a baví.”

Kamila Dukátová vystudovala Gymnázium Postupická v Praze se sportovním zaměřením. Při studiu vysoké školy s ekonomickým zaměřením začala trénovat děti od 4-7 let pozemní hokej, který sama hraje. Je hráčkou extraligového týmu SK Slavia Praha a také členkou reprezentačního týmu žen České republiky. Trénování dětské kategorii se věnuje již po dobu 5 let, má 2. trenérskou třídu a kurz první pomoci. Rok žila v zahraničí, kde studovala jazyky a má certifikát z anglického jazyka. Kamila má zkušenosti s dětmi z dlouholetého babysittingu a také ze školky Medvídek, kam docházela 2 roky 2x týdně vyučovat děti anglický jazyk. Umí hrát na klavír a má celkově kladný vztah k hudbě a hlavně ke sportu.